Ми будуємо спільноту відповідального вчительства!
© 2015-2018, Громадська організація «ЕдКемп Україна»
16.07.2018 | Кілька неочевидних тез про інклюзивну освіту
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
“Інклюзивне навчання має охоплювати всіх дітей, а не лише дітей з особливими освітніми потребами”, – каже наукова співробітниця Інституту спеціальної педагогіки Інна Луценко. Під час mini-EdCamp у Славутичі вона розповіла про філософію інклюзії, а також про те, як переконати батьків-противників інклюзивного класу.
25.05.2018 | Як підліткам створити проект для GoF: поради і кейси
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Стаття, створена на регіональній (не)конференції у форматі EdCamp у Полтаві, командами Лабораторії Освітніх Змін/Education Transformation Lab і Центру Інноваційної Освіти "Про.Світ". Ролердром “Березівка”, Робокод 10 +, TV Lab, “AgroSmart” - це все проекти, створені українським учнями і ученицями. Про те, як заохочувати дітей до створення власних проектів, як їм допомагати і збирати кошти - читайте у новій статті від Нової Української Школи.
25.04.2018 | Як учителям і батькам зробити щось разом. Метод фасилітації
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Дізнавайтеся у статті від Вікторії Топол і порталу Нової Української Школи про 8 кроків до організації ефективного і комфортного вчительсьrо-батьківського співробітництва. Матеріал було створено на регіональній подій у Рокосово. Дякуємо Галині Тодавчич за запрошення чудових спікерів і спікерок, а Зої Зінов'євій - за унікальну експертну консультацію!
18.04.2018 | Як один ІППО і методичний кабінет намагаються змінити модель підвищення кваліфікації
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
“Методичний кабінет має змінити свою роль для вчителя. Він має перестати його контролювати, і натомість надавати методичну підтримку та допомагати якісно підвищувати кваліфікацію”, – вважає Оксана Аннікова, директорка науково-методичного центру в Олександрії (Кіровоградська область). Запрошуємо до прочитання статті, написаної Вікторією Топол за результатами регіональної (не)конференції в Олександрії.
06.04.2018 | Як працює пілотна школа в Решетилівці
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Як ви знаєте, за кожною регіональною подією у форматі EdCamp дууже слідкує Вікторія Топол і портал Нова українська школа. У нас вже були статті, присвячені Шостці, Чернігову і Трудолюбу, а тепер готовий матеріал за Решетилівкою. Ранкове коло, модельна програма, лепбуки і учитель / учителька завжди біля дитини – це все про пілотні школи. Надзвичайні інтерв’ю з практикинями і дітьми про молодшу школу «по-новому» читайте за посиланням!
06.04.2018 | Якою є освіта у Фінляндії або Здоровий ґлузд
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Надзвичайно корисна стаття для всіх, хто мріють про фінську школу, але ніколи не були у цій північній країні. Стаття складається з лайфхаків про стіни і підлогу, учительську і туалети, шафи і дзвінки, книги, сміття і їдальню і багато про що ще. Читайте інтерв’ю Вікторії Топол з учасницею Едмандрів до Фінляндії Валентиною Федорякою під час регіональної (не)конференції у Трудолюбі.
P.S. Стаття виходить із запізненням – просимо вибачення! Трошки наші команди запрацювалися 😊
26.03.2018 | Фіни під Полтавою. Як скандинавські вчителя проводили уроки в сільській школі
ФОКУС
Читайте про історію хлопчика Діми - ученика Трудолюбівської школи й вплив рефлексів на щоденну шкільну діяльність у статті надзвичайної Галини Ковальчук!
22.03.2018 | ЛІДЕРКА БЕЗ ТИТУЛУ: як здійснилася мрія вчительки — і фіни приїхали у сільську школу
THE UKRAINIANS
"Власне мені потрібна школа щастя у Трудолюбі. Щоб вона була. Хочу робити щось для неї корисне. Ну так… як лідер без титулу. Титул мені не потрібен. Я хочу, щоб онуки казали: «Наш дідусь помер за Україну, а бабуся після його смерті подорожувала світом, говорила англійською і змінювала свою школу».
І більше нічого не казатимемо - читайте самі.
21.03.2018 | Як фіни за 7 днів змінили школу в селі на Полтавщині
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
Ще одна крута стаття про українсько-фінський експеримент "Змінитися за 7 днів" у Трудолюбівській школі. Деякі цитати не ввійшли, тому подаємо їх тут: “Можливо, ми самі за наш прогрес не боролися – отримали методичку, нас так навчили, ми й працюємо" (Тетяна Шелюг). "У мене стаж 38 років. Хтось каже, що це — запорука професіоналізму. Але мені тепер ці стаж та знання стали заважати" (Галина Онопрієнко).
12.03.2018 | Кайсу Хелмінен та Еса Сенівуорі про фінську школу
IDEALIST.media
А ви знали, що не тільки телефони NOKIA "народилися" у маленькій північній країні - країні, освітні експерти й експертки з якої приїхали в Україну, що поділитися своїм досвідом? А Angry Birds - відома на весь світ гра? А величезні круїзні лайнери світового класу для карибського басейну та найбільші криголами у світі? А маленька приватна компанія Ponsse, що вже завоювала ринок північної Європи як виробники техніки для лісозаготівлі? Про різні речі - і не освітні :) - які ви точно не знали про Фінляндію.
10.03.2018 | Партнерство та дитиноцентризм - фінські експерти допомогли вчителям
з Полтавщини трансформувати школу
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України опублікував пост-реліз за першим фінсько-українським експериментом з трансформації школи "Змінитися за 7 днів".
10.03.2018 | Як в українській сільській школі втілили фінську модель освіти
ОСВІТОРІЯ. МЕДІА
"Приїжджали не повчати, а допомогти по-іншому використовувати те цінне, що вже є у школі". Про все фінське, що маленька сільська школа в Трудолюбі зробила ще до приїзду фінських експертів з Lumo Education Ltd., розказала Валентина Федоряка.
10.03.2018 | Співучителювання. Що це і навіщо?
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Хотіли співучителювати, але не знали як і з чого почати? До вашої уваги надзвичайно важливий текст від EdCamp Ukraine, Lumo Education Ltd., порталу Нової української школи і Надії Швадчак!
09.03.2018 | Валентина Федоряка про впровадження фінського досвіду освіти в українській школі
IDEALIST.media
Чому саме Трудолюбівська школа виграла участь в експерименті "Змінитися за 7 днів"? Як проходило навчання українських педагогів співучителюванню і оцінюванню? Що зараз у планах адміністрації й учительства школи? Дивіться інтерв'ю з Valentyna Fedoryaka - вчителькою математики й фізики, людиною, яка не тільки подала заявку, але й запалила всю школу ідеєю реформування по-фінськи.
01.03.2018 | “Моя мрія тут”: як фінські вчителі приїхали в українську сільську школу
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Українсько-фінський експеримент "Змінитися за 7 днів" зсередини! Про відкриті уроки, самооцінювання, важливість вперто йти до своєї мети, співучителювання, необхідність запитань і дитину як центр Всесвіту. Дякуємо порталу Нова Українська Школа і Надії Швадчак за спробу передати глибину процесу. Нам дуууже сподобалося. А вам?
25.02.2018 | У сільській школі на Полтавщині запроваджують фінську систему навчання
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО
Відповіли на найчастіші запитання стосовно українсько-фінського експерименту "Змінитися за 7 днів". Що зробила Трудолюбівська ЗОШ, щоб перемогти в конкурсі? Чи справді змінилася школа і які ці зміни? Що таке співучителювання? Як "вписати" фінські методики в українські програми?
17.02.2018 | Як залучати гроші в освіту і вибудовувати партнерські відносини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Як згуртованість команди впливає на фінансовий стан організації? На чому концентруватися: ідеї чи ресурсах? Що таке попередній контакт і чому він такий важливий у роботі з партнерами? Gам'ятайте, що "для запуску масштабного проекту не завжди потрібен офіс, і відсутність ресурсів не має бути причиною зупинятися".
04.02.2018 | Підвищення кваліфікації, що надихає. 23 техніки, які ми можемо використати вже завтра
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Обирайте одну з 23-ох технік підвищення кваліфікації від EdCamp Ukraine - у залежності від рівня складності, часу, який є можливість присвячувати своєму професійному зростанню, розміру і мотивованості колективу, формату допоміжних засобів - і навіть погоди!
31.01.2018 | Один документ на всю школу. Як фіни зробили ставку на дітей
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
Друга частина найбільш детального матеріалу про освітню експедицію EdCamp Ukraine до Фінляндії - про атономію вчителя/-ки, допомогу адміністрації сервісних центрів і феномен як основу соціального конструктивізму.
25.01.2018 | День гідності - 2017. Наймасштабніший у Європі
ОСНОВА
Кураторки Всесвітнього дня гідності в українських школах у 2017 році поділилися практичними рекомендаціями і родзинками своїх подій, а також пояснили, чому цей захід "потрібно прожити серцем".
25.01.2018 | «Змінитися за 7 днів»: до 2 лютого українські школи можуть позмагатись у конкурсі та запросити у заклад фінських експертів у сфері освіти
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Про програму і партнерів програми "Змінитися за 7 днів" на офіційному веб-сайті Кабінету міністрів України.
18.01.2018 | Пахне Фінляндією. Чого українських вчителів можуть навчити у найкрутіших школах світу
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
Перша частина детального і глибокого аналізу фінської системи освіти українськими педагогами і командою ЕдМандрів від EdCamp Ukraine. Дякуємо Надії Болеховській і Валентині Федоряці за відверті коментарі.
11.01.2018 | Суп із лососем і престижні ПТУ. 7 фактів про фінську освіту
ФОКУС
Ця стаття не тільки про суп із лососем, але формуюче оцінювання, єдину на всю країну електронну систему Wilma і відсутність "тупиків" у фінській системі освіти.
11.01.2018 | Підсумки редакції-2017: інтерв’ю про соціально-важливі проекти
BLOG.IMENA.UA
Тут читайте про те, чому інтерв'ю з командою EdCamp Ukraine стало однією з найкращих історій порталу за 2017 рік.
11.01.2018 | Освіта як національна ідея. Найкращі проекти, які формували її в 2017 році
MEDIA SAPIENS
Визнання руху EdCamp Ukraine на державному рівні, визначення спільноти як найбільш впливових каталізаторів змін серед учительства говорить про те, що ми разом із вами рухаємося у правильному напрямку.
11.01.2018 | Чи досі мама миє раму?
DEUTSCHE WELLE
Про досвід антидискримінаційної експертизи освітнього контенту - підручників, програм і нормативно-правових документів, яку вже протягом 3-х років разом із Гендерним інформаційно-аналітичним центром "КРОНА" реалізує EdCamp Ukraine.
08.01.2018 | Про систему освіти у Фінляндії (частина 2)
IDEALIST. MEDIA
Фінляндія має схожу з Україною історію, і ми з фінами маємо чимало схожих викликів. Про фінський досвід перебудови системи освіти - з чого все починалося і як українське вчительство досліджувало фінські школи - у розповіді Олександра Елькіна.
29.12.2017 | Про систему освіти у Фінляндії (частина 1)
IDEALIST. MEDIA
Фінляндія має схожу з Україною історію, і ми з фінами маємо чимало схожих викликів. Про фінський досвід перебудови системи освіти - з чого все починалося і як українське вчительство досліджувало фінські школи - у розповіді Олександра Елькіна.
22.12.2017 | Насправді
OBJECTIV TV
Ще трошки про фінського вчителя/-ку як ключового гравця на освітньому полі, різницю культур і особливості освітньої реформи у Фінляндії. Дивимося друге відео про ЕдМандри EdCamp Ukraine до Фінляндії! :)
18.12.2017 | Твій ранок
ОТБ
Про Білу ворону, Фінляндію, Естонію і не тільки! Менеджерка з PR і партнерства Ірина Міньковська розповіла харків'янам про різницю між ЕдМандрами і освітнім туризмом, теми амбасад фінської системи освіти в Україні й ... за які гроші 20 українських педагогів потрапили до цієї програми :)
01.12.2017 | Могли і краще. Які оцінки заслужили міністри/-ки уряду Володимира Гройсмана
ФОКУС
Як освіта "вчилася" цього року? Журнал "Фокус" запитав у Миколи Скиби, Андрія Мельника, Наталі Тарченко і Олександра Елькіна.
27.11.2017 | #книгоНУШ. Освітянські спільноти мають можливість отримати комплект з 36 книжок для власного розвитку
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Команда EdCamp Ukraine разом із Міжнародним інститутом інтегрального розвитку запрошує українських вчителів і вчительок заснувати 10 книжкових лабораторій змін у своїх школах і регіональних освітянських спільнотах. Дедлайн 1 грудня. Перелік книг, що надсилаються.
23.11.2017 | МИСТЕЦТВО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ. Як мотивувати тих, хто продовжує працювати за інерцією?
ШКІЛЬНИЙ СВІТ
Про принципи ефективного й недискримінаційного підвищення кваліфікації вчительства, педагогіку сонця й ціннісні основи професії поговорили Олександр Елькін й Ірина Міньковська з журналісткою одного з найвідоміших педагогічних видань країни.
16.11.2017 | Шкільний вчитель = підприємець. Чи можливо це в Україні?
Про те, чому українські шкільні вчителі/-ки мають всі шанси стати успішними підприємцями/-ницями, а також про одну з магістральних тем Четвертої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2018 читайте у публікації нашої неймовірної менеджерки з PR і партнерства Ірини Міньковської!
02.11.2017 | Як EdСamp робить учительок і вчителів важливими, або Ефект довгого хвоста
"Убила у собі раба", "з'явилося друге професійне дихання", "діти почали слухати мене уважніше". Про кого це? Про білих ворон - про нас і вас, про всіх, хто кожного дня працюють для того, щоб змінити українську освіту на краще. Як працює EdCamp Ukraine, з чого все починалося і наші найближчі плани (які постійно оновлюються - тож слідкуйте уважно :)
19.10.2017 | #інгредієнти росту: EdCamp Ukraine
А вгадайте, про кого це: "Моя перша освіта – економічна кібернетика, на цьому наполягали батьки. Після закінчення навчання я працювала на Кіпрі фінансовою консультанткою, але повернулася в Україну за покликом серця, не зважаючи на кар’єрні перспективи за кордоном" ? Перевірте, наскільки Ви добре знаєте команду і роботу EdCamp Ukraine!
14.10.2017 | Центр притягання. Школи, підвищення кваліфікації та освітні стартапи Нового Орлеану
Ви знали, що у 2005 році після урагану Катріна (найбільш руйнівного в історії США) 80% Нового Орлеану опинилося під водою, 2 000 людей загинули, тисячі втратили дім, місто зазнало збитків на 108 мільярдів доларів? АЛЕ! Після трагедії до міста з’їхалися найкрутіші стартапери/-ки, соціальні підприємці/-ниці і громадські активісти/-ки зі всієї Америки. За 10 років їм вдалося здійснити величезні зміни в регіональній освіті. Які? Читайте у статті менеджерки з PR і партнерства EdCamp Ukraine Ірини Міньковської!
12.10.2017 | "Виміри": Яку реальну допомогу отримують постраждалі калинівці та Чи легко бути ідеальним вчителем
Олександр Елькін про те, чи ідеальний вчитель/-ка і щасливий вчитель/-ка - це одне й те саме.
02.10.2017 | Ключ до змін у середній школі в руках вчителів
Олександр Елькін про те, як був народжений EdCamp Ukraine, чому цей формат працює і про зміни у сфері підвищення кваліфікації вчительства згідно з новим законом "Про освіту". Надзвичайно глибоке й уважне інтерв'ю!
26.09.2017 | Навчити вчителя. Кілька ідей з освітнього кластеру на Форумі видавців
Цікаві факти до програми "EdCamp in a Box. 3.0", успішні освітні практики, фінансову мотивацію вчителя і повагу до професії у містах і селах, підвищення кваліфікації від учасників і учасниць освітнього кластеру на 24-му Форумі видавців.
19.09.2017 | Олександр Елькін про фінал Global Teacher Prize Ukraine на радіо "Голос столиці"
Про мету Global Teacher Prize Ukraine – стратегічну і тактичну, прихований приз для фіналістів і фіналісток, розмаїття топ 20-ки і натхненну атмосферу в Одесі, а ще про можливості професійного зростання й три прогресивні норми нової системи підвищення кваліфікації у законі “Про освіту”.
14.09.2017 | Роль фемінітивів в українській мові. Інтерв'ю з експертами
Ви вже скучили на темою фемінітивів? ;) Останнім часом їй приділяється дуже багато уваги, зокрема і командою EdCamp Ukraine. Якщо Ви ще не вивчили це питання від А до Я, спеціально для Вас нове інтерв'ю від Олени Малахової та Олександра Елькіна.
12.09.2017 | "Аргумент дня": Реформа української школи повноцінно стартує з молодшої наступного навчального року
Інтерв'ю Олександра Елькіна радіо "Ера" про механізм впровадження навчання українською у середній школі і про відповідність нового закону "Про освіту" Конституції України і європейській Хартії щодо захисту мов національних меншин.
09.09.2017 | "Виміри": Як заохотити молодь отримати освіту вчителя
Олександр Елькін і Людмила Паращенко - директорка Київського ліцею бізнесу - про нові можливості для професійного зростання шкільного вчительства, які надає новий закон "Про освіту", і про шляхи мотивації педагогів до постійного професійного розвитку.
23.08.2017 | Рух EdCamp в Україні — як готують відповідальне вчительство для Нової школи
Про співпрацю ГО та держсектору в підготовці учительства, про те, як скоротити розрив між потребами ринку та школою, про Фінляндію та закордонний досвід, про можливості долучитися до підтримки шкільних реформ - у ІНТЕРВ’Ю EDCAMP UKRAINE на BLOG.IMENA.UA.
12.08.2017 | В Україні продовжують пошуки найкращого вчителя країни
Серед тих, хто вже подали заявку на участь у Global Teacher Prize Ukraine, і 24-річна викладачка фізики, і 71-річний учитель літератури. Про номінантів і номінанток, а також про "білих" ворон EdCamp Ukraine розказав 1+1 Олександр Елькін.
26.07.2017 | Олена Малахова: "Фемінітиви — не данина моді, вони властиві українській мові як системі"
Кандидатка філологічних наук, радниця з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті міністерки освіти і науки України, програмна координаторка EdCamp Ukraine про те, чому останнім часом фемінітиви активно використовуються в усній та письмовій мові, чи планується впровадження правил використання фемінітивів в українську граматику, який і коли варто використовувати суфікс і все, що вас цікавило у гендерній лінгвістиці.
11.07.2017 | Реформа освіти. Як зміниться українська школа
Заступник міністерки освіти і науки Павло Хобзей, аналітикиня центру CEDOS і програмна координаторка EdCamp Ukraine Олена Малахова по-новому про новий закон "Про освіту" на Громадському телебаченні.
04.07.2017 | Мова про мови. Фемінітиви
Як назвати жінку, яка працює послом? Посолка, посолкиня? Дізнайтеся відповіді у програмі, присвяченій фемінітивам, від кандидатки філологічних наук, радниці Міністерки освіти та науки України Олени Малахової.
30.06.2017 | Педагоги #надтоважливі. Що новий закон про освіту дасть вчительству
Якою має бути система підвищення кваліфікації педагогів? Як новий закон "Про освіту" допоможе вчительству зростати професійно? Дізнайтеся, яку формулу вважає помічною команда EdCamp Ukraine.
27.06.2017 | «Білі ворони» освіти, або Спільнота відповідального вчительства
Майстрині авторитетного шкільного журналу постаралися відповісти на запитання тих, хто ще жодного разу не долучався до (не)конференцій у форматі EdCamp - чим же вони відрізняються від звичайних педагогічних події, і чому вони так сильно віддаляють українську школу від радянського минулого.
26.06.2017 | Коли освітянин у центрі уваги. Всеукраїнська (не)конференція EdCamp Ukraine — 2017
Експерти й експертки зі "Шкільного світу" дослідили, як команда Третьої національної (не)конференції зробила педагогічну конференцію однією з найпомітніших подій року в житті вчительства. Що таке PR, як вести рекламну кампанію і чи можуть цьому навчитися адміністрація і вчительство українських шкіл?
25.06.2017 | «БІЛІ ВОРОНИ» — 2017. Небайдужі педагоги «злетілися» на Третю національну
(не)конференцію EdCamp
Сучасний педагог повинен постійно розвиватися.Тому так важливо брати участь у різноманітних заходах, які дають змогу розширити педагогічні горизонти й побачити шлях до вдосконалення. Як вижити саме на EdCamp'ах - читайте у частині "Лайфхаки для відвідання EdCamp".
24.06.2017 | Є чим пишатися, є де працювати. Натхненні нариси EdCamp Ukraine
Хто як не вчителі/-ки біології формують міцну платформу для подальшого професійного становлення спеціалістів агропромислового комплексу України. Відоме педагогічне видавництво про сесію "Агропрофесії: міфи та реальність" від одного з найбільших агрохолдингів України.
24.05.2017 | "Виміри":[...] Облік дітей. Навіщо потрібна така шкільна практика
Соціолог дослідження "Діти і папери: як досягти балансу у школі" Олег Марущенко розказав про мету
та складові процедури обліку дітей шкільного віку, вказав на ознаки її застарілості та неефективності,
а також запропонував можливі шляхи вирішення проблеми.
13.05.2017 | 3 (не)конференція EdCamp Ukraine у Харкові
Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич і речниця EdCamp Ukraine Ірина Міньковська
про готовність вчительства, батьківства і учнівства до змін у вітчизняній освіті.
12.05.2017 | 700 білих ворон
ПРОСТІР ДИТЯЧОЇ КНИГИ BARABOOKA
Анастасія Донська, Лариса Денисенко, Микола Скиба, Галина Ткачук, Віктор Круглов, Настя Мельниченко про EdCamp Ukraine 2017. Теплі, щирі та глибокі слова!
05.05.2017 | Шукає учитель, шукає поліція... або "Мікрорайони" як лабіринти долі
9 тисяч педагогів сказали "Геть!" Бюрокразавру у дослідженні "Діти і папери: як досягти балансу у школі". Спеціально для "Українська правда. Життя" Олександр Елькін, Олег Марущенко та команда EdCamp Ukraine підготували статтю про сьогоднішні результати роботи Робочої групи з дебюрократизації шкільної діяльності при Міністерстві освіти і науки України.
04.05.2017 | Як зробити школу цікавою. Поради міжнародних експертів і експерток
Втрата учнівством інтересу до школи, величезні обсяги інформації, які доводиться запам’ятовувати, відсутність практичного застосування знань - усе це знайоме вчительству в різних країнах світу. Анна Жарова, Ірена Пранскевічуте, Яугєній Пухач, Влада Хіменко, Джованні Порчеланна про те, як Україна може зробити середню школу цікавою та комфортною.
04.05.2017 | У Харкові проходить (не)конференція EdCamp
Відео просто з місця події та відповіді на запитання, чим формат EdCamp відрізняється від інших освітніх методик, скільки спікерів і спікерок одночасно ведуть сесії на EdCamp Ukraine 2017, хто такі "білі ворони" і що таке довгий хвіст.
04.05.2017 | Лілія Гриневич: "Неправильно розглядати батьків як ресурс, який допоможе облаштувати школу, вони втрачають тоді довіру»
Пропонуємо почитати про те, чому в Україні криза знаннєвої школи, навіщо 60% дітей користаються репетиторськими послугами, як можна вирішити проблему технологічної забезпеченості шкіл і коли суспільство випередило у своєму розвитку середню освіту.
03.05.2017 | 100 000 гривень і запрошення до Дубаї: стартував конкурс на кращого вчителя року
Чи всі пам'ятають, що на EdCamp Ukraine 2017 стартував національний етап Нобелівської премії для педагогів - Global Teacher Prize Ukraine? Читаймо докладніше про те, хто може брати участь, які критерії оцінювання та що отримує переможець або переможиця :-)
03.05.2017 | В очікуванні старта Нової української школи
Які запитання ставили вчителі/-ки міністерці освіти і науки пані Лілії Гриневич на Третій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2017?
02.05.2017 | Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Харків
Місія педагогів - бути світлом. Місія освіти - відкривати світ. Оскільки він швидко змінюється, змінюватися повинні також школа і вчительство. Я знаю, як складно тим, хто має активну позицію в своїх колективах. Я хочу побажати, щоб EdCamp дав вам натхнення йти вперед. Коли я бачу цей зал і цих людей, я впевнена, що новій українській школі, школі компетенцій XXI століття - бути!", - Лілія Гриневич, міністерка освіти і науки України.
02.05.2017 | Л. Гриневич: Діти будуть танцювати і співати
Чому діти у школі мають і читати, і малювати, і співати? Коли замість методичних кабінетів мають з’явитися "освітні сервісні центри", які будуть не наглядати, а допомагати вчительству? Що потрібно, щоб учитель і учителька стали менторами і друзями для кожної дитини? На ці запитання шукали відповіді учасники/-ці Третьої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2017.
01.05.2017 | Жадан і діти. Як учнівство зі Станиці Луганської вчителів вчило
"Бажають нам, щоб швидше настав мир, щоб земля наша вся возз'єдналася. Бажають нам добра. Кличуть приїжджати до них у гості на Львівщину, самі хочуть до нас в гості приїхати, хочуть побільше поспілкуватися. Насправді несподівано, але дуже приємно!" Так відгукнулися діти зі Станиці Луганської на листи, які привезла для них учителька зі Львівщини.
01.05.2017 | Нова українська школа. Сотні вчителів зібралися в Харкові на підтримку освітньої реформи
Одних учителів/-ок не влаштовують застарілі навчальні програми, інших - надлишок паперової роботи та відсутність практичного застосування знань. У своїх школах такі педагоги почуваються білими воронами, а тут на форумі - вони серед однодумців. Вони шукають нові знайомства та обмінюються контактами. Якк це відбувається - дивіться у крутому відео від Громадського телебачення.
30.04.2017 | На EdCamp зібралися експерти/-ки з 20 країн світу
Упровадження сексуального виховання, інклюзії та зміна навчальної програми - такі нововведення очікують систему освіти", - про це в рамках 3-й освітньої (не)конференції EdCamp Ukraine 2017 повідомила Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
30.04.2017 | Новини 112. Випуск від 16:00, 30.04.2017
Просто з місця події на національному телебаченні :)
29.04.2017 | У Харкові відкрився третій національний EdCamp Ukraine
Запасайтеся білою фарбою! «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства! - стверджують учасники та учасниці події. - Ми - білі ворони на освітньому просторі, але не страждаємо від цього, навпаки: пропонуємо всім вчителям і вчителькам запастися білою фарбою!»
29.04.2017 | У Харкові відбувається велика всеукраїнська (не)конференція EdCamp для педагогів
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Про те, чому організатори проводять EdCamp Ukraine 2017 саме у Харкові, що сказала губернаторка Харківської області Юлія Світлична на відкритті та чи дійсно Харків досі є містом педагогічних традицій і освітніх інновацій.
29.04.2017 | У Харкові відбувається національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2017
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
"Розвиток і професійне зростання педагога можуть відбуватися в різних формах і установах. Учителі/-ки, якщо хочуть, самі можуть розробляти програми, ґрунтуючись на здібностях учнівства й власному досвіді. Свобода і незалежність повинні стати найважливішими умовами роботи педагогів, а сама школа - підготовкою не до іспитів, а до життя», - зазначив натхненник руху EdCamp в Україні Олександр Елькін.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Лілія Гриневич проведе на EdCamp Ukraine 2017 всю суботу - разом із Головою Харківської ОДА Юлією Світличною візьме участь у відкритті (не)конференції і старті національного етапу учительської премії Global Teachers Prize, під час "відвертої бесіди" спілкуватиметься з педагогами про «Нову українську школу», послухає відеовиступ від сера Кена Робінсона, а також візьме участь у неформальній зустрічі з експертами/-ками з 20 країн світу.
27.04.2017 | Професії майбутнього: рейтинг
Щоб давати поради про майбутнє, вчителю самому треба бачити це майбутнє і можливості в ньому для дитини. У прогнозі найбільш затребуваних у 2030 році професій канадські фахівці ставлять вчителя/-ку на перше місце. Саме тому головною темою Третьої національної (не)конференції стане "Нова українська школа", яка має готувати дітей до майбутнього і нових професій. Естетисти, спрощувачі, шкількі дієтолологи ... які ще спеціальності визначені цим дослідженням?
22.04.2017 | Як ми готуємо книжки на EdCamp 2017
Біля якого стенду на Третій національній (не)конференції можна буде отримати не лише усні поради, а й інформаційні картки про різні книжки з коротким описом і з поясненням, чому ці книги варто читати педагогам і їхнім ученицям і учням? Які видавництва підтримали літературні посиденьки?
13.04.2017 | Діти оцінять роботу вчителів на відкритих уроках
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
В Україні діти, які оцінюють вчительство, — небачене явище для існуючої шкільної системи, у рамках якої педагоги володіють непорушним авторитетом, а учениці й учні, як не дивно, часто залишаються за бортом освітнього процесу. Якими будуть відкриті уроки на Третій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2017?
12.04.2017 | Освіта по-новому: діти оцінять роботу вчителів
Під час Третьої національної (не)конференції EdCamp Ukraine - як і під час Першої та Другої - вчителі/-ки з усієї України зможуть дізнатися свій реальний професійний рівень. На відкритих уроках - окрім педагогів і фасилітаторів - їх будуть оцінювати діти. Чи вправні вони з незнайомою аудиторією? Чи цікавий ученицям і учням їхній метод викладання?
04.04.2017 | EdCamp: гендерна паралель шкільної освіти
Якою була гендерна паралель на Другій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2016? Хто стали практиками і практикинями? Чому маємо прагнути школи, дружньої та уважної до дітей і дорослих незалежно від їхньої статі? Дякуємо виданню, створеному для розуміння гендерних питань в українському суспільстві за чудовий матеріал.
01.04.2017 | Розмова з Олександром Елькіним про шлях, який команда EdCamp Ukraine пройшла від мрії до спільноти
ІНТЕРНЕТ-МАРАФОН ВІД ВГ "ОСНОВА"
Відверта розмова з Олександром Елькіним про шлях, який команда EdCamp Ukraine пройшла від мрії до спільноти: 8000 зареєстрованих слухачів і слухачок, сучасні теми, закордонні спікери та спікерки й нове програмне забезпечення!
20.03.2017 | За два дні українські вчителі отримають 150 опцій підвищення кваліфікацій
Слухайте Олександра Елькіна й Олену Малахову про те, як ми обираємо переможців/-иць конкурсу, які теми цікавлять українських педагогів, що з досвіду освітньої експедиції у Фінляндію буде представлено на події та навіть про те, де ж ми беремо фінансування на такі масштабні заходи.
14.03.2017 | Довіра і відповідальність: 10 спостережень про фінську освіту від Олександра Елькіна
Згідно з дослідженнями PISA читацька, математична і природнича грамотність фінського учнівства традиційно опиняється на високому рівні. Але чому Фінляндія протягом стількох років залишається в групі лідерів? Пропонуємо ознайомитися з першими враженнями Олександра Елькіна та Олени Малахової від освітньої експедиції до фінських шкіл.
10.03.2017 | Лілія Гриневич приєднається до 600 вчителів на EdCamp Ukraine 2017
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Міністерка освіти і науки України Ліля Гриневич проживе 29 квітня у Новій українській школі разом із 600-ми педагогів зі всієї України! "Ми переконані, що ядром та агентами змін, від яких найбільше залежить успіх реформи «Нова українська школа», є вчителі-практики. Учителі й учительки, які готові бути активними, брати участь у заходах EdCamp і ділитися досвідом одне з одним", — зазначила Лілія Михайлівна.
06.03.2017 | "Діти і папери": полювання на "бюрокразавра" та висновки проекту
Відповіді на найболючіші запитання про паперову завантаженість та шляхи вирішення проблеми від голови ради Громадської організації "ЕдКемп Україна" Олександра Елькіна.
11.02.2017 | Академія педнаук втратила монополію на розробку навчальних програм
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Про що розказала Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на подіумній дискусії "Агенти змін Нової української школи. Хто вони?" на (не)конференції міні-EdCamp "Прогресивні зміни в початковій школі", що відбулася 11 лютого 2017 року у Києві?
11.02.2017 | Oлександр Елькін про EdCamp і чому це важливо
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Якщо ви не мали можливості відвідати захід у Києві особисто, то маєте можливість переглянути відео подіумної дискусії за участі міністерки освіти і науки Лілії Гриневич, натхненника руху EdCamp в Україні Олександра Елькіна, директорки Департаменту освіти і науки КМДА Олени Фіданян, голови ради холдингової компанії "Ліко-Холдинг" Ігоря Лисова, директорки Київської школи № 5 Світлани Олексюк, учительки Ліко-школи та голови батьківського комітету - Нінель Бардакової та Георгія Хіоні.
27.01.2017 | EdCamp Ukraine — провайдер освітніх ініціатив в Україні
Відоме видання педагогічної преси та літератури видавництво "Шкільний світ" поспілкувалося з Олександром Елькіним про успішне державно-громадське партнерство у проекті "Діти і папери: як досягти балансу у школі", а також про відкритість освітянина, його мотивацію і готовність до змін як головні критерії відбору не тільки на події EdCamp Ukraine, але й в Нову українську школу.
23.12.2016 | МОН починає дебюрократизувати роботу шкіл
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
На головному освітньому ресурсі країни розмістили інформацію про Наказ № 1593 від 22.12.2016 та Робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах, а також фінальний звіт за дослідженням "Діти і папери: як досягти балансу у школі".
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Головний освітній сайт нашої держави розказав про Ансгара Кемманна, який розробив методику "Jugend debattiert" 15 років тому і завдяки якому вона стала повсюдною у ФРН, а також про переможців фіналу проекту "Молодь дебатує" в Україні зараз.
9.12.2016 | Програма "Віддзеркалення"
Ірина Міньковська та Катерина Діденко — речниця EdCamp Ukraine і учениця Харківського санаторного навчально-виховного комплексу № 13 — в одній з найкращих програм Харківського телебачення "Віддзеркалення".
9.12.2016 | Учнівство дебатуватиме за німецькою методикою
Це не наші емоції, а гостинний прес-центр у Харкові, у якому команда EdCamp Ukraine та Internationalen Haus Sonnenberg розповіли про німецько-український проект "Молодь дебатує" та запросили широку громадськість на полуфінал і фінал 10 та 11 грудня.
29.11.2016 | О. Елькін: сміх крізь сльози. Документи бюрокразавра
Голова підкомітету загальної середньої освіти у Громадської раді при Міністерстві освіти і науки України та натхненник руху EdCamp в Україні про документи в українській школі, що вражають більше за інші своєю неактуальністю і непотрібністю.
29.11.2016 | Майже 7 годин на тиждень вчитель витрачає на паперову роботу — дослідження
Поширена думка щодо скороченого робочого будня педагога "півдня і дома" виявилася міфом. Дізнавайтеся більше про цей та інші стереотипи в інтерв'ю натхненника руху EdCamp в Україні Олександра Елькіна та радниці міністерки освіти і науки України Оксани Макаренко.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
"Скасувати весь документообіг, як пропонують деякі учасники опитування, ми звісно не зможемо. Але це дослідження показало нам пріоритети в напрямку дебюрократизації системи загальної середньої освіти", — пообіцяла Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
04.11.2016 | Папір і школа
"У кожнiй українськiй школi щомiсяця готують документи щонайменше на 2000 аркушах". Натхненник руху EdCamp в Україні Олександр Елькін дав інтерв’ю найтиражнішій газеті Львова, команда якої присвятила черговий номер проблемі дебюрократизації середньої освіти України.
Урядовий портал України поділився із експертним колом і громадськістю першими результатами унікального системного опитування з питань документообігу та звітності в закладах середньої освіти "Діти і папери: як досягти балансу у школі".
UKRINFOR
19.06.2016 | Українських школярів та школярок навчать вести дебати за німецькими технологіями
В Україні стартує проект "Молодь дебатує" (Jugend debattiert), метою якого є навчити сьогоднішніх школярів – завтрашніх управлінців – грамотно вести дискусію і приймати зрілі рішення. Про нову ініціативу EdCamp Ukraine розповідає Олена Малахова.
08.06.2016 | Чому в деяких підручниках немає жодного зображення дівчат?
Чи помічали ви коли-небудь, що у шкільних підручниках на картинках, малюнках і зображеннях частіше ви побачите хлопчиків, чоловіків, дідусів? Чому зображення дівчат ігноруються і кому
це вигідно – проаналізували експертки з гендерних питань Ірина Когут та Олена Малахова.
01.06.2016 | Реформа в освіті
Освіта потребує не стільки нових декларацій та законів, як, у в першу чергу, – нових цінностей. Середня освіта в Україні безкоштовна і обов’язкова, але навіщо ходити в школу і що не так у системі освіти – знає Олександр Елькін.
26.05.2016 | Олександр Елькін: "Революція в освіті відбувається на шкільних уроках"
Революція в освіті не починається у високих кабінетах, вона починається на уроках. Зміни – це ми самі, адже в наших руках змінити все навколо. Змінити школу і вчительство, щоб зробити дитину щасливою, – такою метою керується EdCamp Ukraine. Особливостями проекту поділився Олександр Елькін.
17.05.2016 | Джованні Порцелано про професію інженера
WOMO
Інженер-атомник CERN, підприємець і засновник платформи для стартаперів Bizanami, спікер Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів розповідає, що потрібно робити батькам,
щоб не відбити у дитини бажання вчитися і займатися наукою.
11.05.2016 | Game Over, або Як переконати дитину "відлипнути" від комп'ютера
WOMO
Ева Рамбала, експертка з ненасильницької комунікації, у рамках Другої національної (не)конференції EdCamp Ukraine 2016, поділилася своїм досвідом, як переконати дитину виконати ваше прохання,
не підвищуючи тон.
25.04.2016 | Новая українська школа – візія
Команда EdCamp Ukraine розробила Візію майбутньої української школи. Її основні положення орієнтовані на розвиток в учнівства компетенцій, необхідних для роботи і життя у ХХІ столітті. Які саме навички повинні мати діти і чи є у сучасній школі дискримінація – знають Олександр Елькін і Олена
Малахова.
15.04.2016 | Технознання: як вкрасти ДНК
Йорі Кампус, спікер TEDx, засновник компанії Coblue, що займається проблемами кібербезпеки,
на освітній (не)конференції EdCamp Ukraine в Харкові розповів, як зміниться технологічна сфера.
14.04.2016 | Ми вчимо своїх дітей брехати змалку
WOMO
Оскар Бреніф'е, доктор філософії, письменник, один з найвідоміших в світі фахівців з розвитку дітей, майстер ставити незручні запитання на освітній (не)конференції EdCamp Ukraine відповів на головне питання, яке хвилює всіх батьків.
13.04.2016 | Про EdCamp Ukraine 2016
Удруге в Україні, у Харкові, відбулася національна освітня (не)конференція EdCamp Ukraine. Унікальна подія з підвищення кваліфікації шкільних педагогів мала кілька тематичних акцентів. Усі охочі могли відвідати нестандартні уроки, зазирнути за лаштунки Вікіпедії чи навчитися малювати заново.
10.04.2016 | EdCamp Ukraine: вчителів навчають відходити від авторитарної моделі освіти
Експерти й експертки з 12-ти країн світу поділилися досвідом викладання. За якими новими принципами тепер вчитимуть дітей в Україні?
08.04.2016 | Час громади: про EdCamp Ukraine 2016
Оригінальний формат (не)конференцій винайшли в Америці. "Особливість EdCamp – це те,
що самі вчителі та вчительки можуть допомогти іншим педагогам. Ми даємо їм право голосу", –зазначила програмна директорка The EdCamp Foundation Кім Сівік.
08.04.2016 | Вчителі поїдуть до Харкова за профзростанням
Чому вчителі та вчительки їдуть з усієї країни до Харкова? Чого навчатимуться, а потім навчатимуть дітей?
07.04.2016 | Другий EdCamp Ukraine
Прес-конференція з приводу Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2016. Про всі тонкощі проведення події розказали Олександр Елькін, Олена Малахова,
Ірина Міньковська, Марина Пащенко та Кім Сівік (США).
11.03.2016 | Як підвищити кваліфікацію українських учителів?
Альтернативна модель для отримання вищого рівня знань для вчительства в Україні є. За допомогою формату EdCamp Ukraine вчителі й учительки можуть підвищити кваліфікацію. Як це зробити знають Олександр Елькін і Марина Пащенко.
17.02.2016 | Ми ставимося до вчителів як до найдостойніших людей в нашій країні
Чи багато хто хоче зараз працювати в школі? На жаль, однією з причин відповіді «ні» є низький рівень престижу вчительської професії. Олександр Елькін та Марина Пащенко – ініціатори EdCamp в Україні –вирішили підвищити статус найважливішої професії в світі.
16.02.2016 | Oldschool is not cool: чому стара освітня система не підходить вашій дитині
Щасливою дитина не народжується, щасливою дитина стає. Їй у цьому сприяють не лише батьки,
але і школа. Десять років життя ваша дитина проводить у стінах навчального закладу. Яких змін потребує сучасна школа і якою вона повинна бути – розказали Олександр Елькін і Марина Пащенко, організатори EdCamp.
06.01.2016 | Олександр Елькін: «EdСamp – це тренажер для освітян, які хочуть бути сучасними»
Формат EdСamp посідає 6 місце у списку інноваційних подій в освіті у світі. Допомогти учням і ученицям адаптуватися, соціалізуватися й досягти успіху – ось чого прагнуть сучасні вчителі й вчительки.
23.07.2015 | Нові технології в освіті
Що чекає освіту в майбутньому? Яка думка міжнародного експертного кола в цьому питанні?
Чи можливо радикально реформувати систему шкільної освіти? Чого нам не вистачає для проведення успішних змін?Своїм баченням поділився Олександр Елькін.
08.07.2015 | EdCamp Ukraine 2015
Якими підручниками варто користуватися на уроках? Думками поділилися школярка Рія Малахова
та вчителька інформатики Оксана Іванко.
07.07.2015 | 8 золотих правил, як зробити навчання для дитини цікавим
Принципи педагога з 40-річним стажем Констанції Фортунато, спікерки EdCamp Ukraine 2015.
Хештег #EdCampUkraine