Оголошується набір на чергову триденну тренінгову програму для видавництв і авторських колективів «С
До участі запрошуються авторки й автори шкільних підручників, співробітники/-ці видавництв, які залучені до створення текстового й ілюстративного контенту, редакторської діяльності (передусім ті, які планують брати участь у черговому конкурсі проектів підручників, але без обмежень для інших).
Тренінг відбудеться у м. Харків 12 – 14 жовтня 2019 р. Зарахування до тренінгової групи відбудеться після телефонної співбесіди.
РЕЄСТРАЦІЯ - відкрита до 24 вересня 2019, 23:59 - за посиланням https://cutt.ly/1wgWqRp
ОРГАНІЗАТОРИ - Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" МОН - Фонд Народонаселення ООН в Україні - Громадська організація «ЕдКемп Україна» - Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центр
УМОВИ УЧАСТІ: - безкоштовно, - надаються усі необхідні матеріали, - забезпечується проживання, харчування, - компенсується вартість проїзду (потяг 2 клас, автобус), - сертифікація за умови завершення трьох днів навчання, - буде надіслано офіційний лист-запрошення - учасниці й учасники зможуть отримувати консультативну підтримку після завершення навчання.
ЧОМУ ПОТРІБНО ВЗЯТИ УЧАСТЬ? З грудня 2017 року і до сьогодні відбулося вже 6 тренінгів за ідентичною програмою, у яких взяли участь 60 % видавництв, залучених до створення шкільних підручників.
Їх організовано на допомогу виконання вимоги щодо усунення з освітнього контенту, зокрема шкільних підручників, випадків прямої та/чи прихованої дискримінації за всіма захищеними ознаками – віком, інвалідністю, статтю, майновим станом, національністю та іншими (відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»).
Тренінгова програма узгоджується із чинним законодавством України та засадами антидискримінаційної експертизи шкільних підручників.
Програма навчання включає такі модулі: - нормативно-правове та методичне підґрунтя антидискримінаційної експертизи освітнього контенту, - механіка здійснення експертизи як елементу конкурсу проектів підручників, - теоретичний блок про дискримінацію як явище, її види і вияви в освіті, - практична робота з виявлення та усунення у текстовому й ілюстративному контенті виявів дискримінації за всіма захищеними ознаками, - основи сучасного дизайну освітнього контенту, - ідеї для створення нової видавничої продукції для закладів освіти.
Відео про попередню серію тренінгів (2018 р.) можна переглянути за посиланням youtube.com/watch?v=XDhmkDhV_D4.
З усіх питань просимо звертатися за адресою nondiscrimination.wg@gmail.com.