До 2024 року в 26 українських школах пілотуватимуть проєкт з розвитку м'яких навичок
Наказ, який ОФІЦІЙНО затверджує програму інноваційного освітнього проєкту (що за формою реалізації є експериментом, ґрунтованим на програмі соціально-емоційного й етичного навчання - СЕЕН), прогнозовані результати, а також перелік і способи підтримки пілотних закладів освіти, був розміщений на сайті Міністерства освіти і науки.
Ініціаторами втілення проєкту в Україні є спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine.
Які п’ять основних фактів варто знати про програму СЕЕН?
1. Використання її в закладі освіти уможливлює підвищення успішності навчання мінімум на 11 % та знижує випадки цькування мінімум на 10 %, сприяє розвитку в учнівства критичного мислення та загалом м’яких навичок.
2. Апробована в країнах Америки, Європи та в Індії, у своїх класах в усьому світі її спробували понад 500 педагогів, і всі – і педагоги, і діти, і батьки – залишилися задоволеними і визнали її продуктивність та необхідність у сучасній освіті.
3. Від початку розроблялася для міжнародного використання, тому не містить нічого, що могло б конфліктувати з будь-яким історичним, культурним чи релігійним контекстом країн.
4. Ґрунтується на працях з емоційного інтелекту Деніела Ґоулмена, який особисто є постійним консультантом програми та сприяв розробці додаткового рівня, якого немає у його працях.
5. Відкрита для варіювання відповідно до національних особливостей системи освіти, орієнтована на поєднання кращого світового і українського досвіду.
"М’які навички є невід’ємною складовою успішного навчання й обов’язковою компетентністю, якою має володіти випускник Нової української школи», – зазначила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
Докладніше у прес-релізі за посиланням та наших подальших новинах.