Як реалізувати проєкти добра в школі?
- Oleksandr Elkin
- 6 сент. 2021 г.
- 2 мин. чтения
Наші партнери #ЩедрийВівторокДіти Щедрий Вівторок діляться 5 захопливими ідеями, які справи можна зробити з учнівством не для галочки.
1. Обговоріть з дітьми, кому хочеться допомогти
Іноді вчительство каже: «Ми щодня ведемо з учнівством виховну роботу, розповідаємо про добрі справи». Проте пастка ховається в словах «виховна робота», адже учні й учениці самі мають дійти до того, що хорошого для інших вони хочуть зробити.
Благодійність не для галочки в школах радимо починати з озвучення мети. Запитайте в дітей, кому їм хочеться допомогти. Разом з дітьми ви можете передивитися список благодійних фондів, обрати один з них та зателефонувати туди, щоб дізнатися про справжні потреби.
2. Водоспад добра
У класі до стіни прикріпляють великий настінний календар, учнівству роздають блакитні стрічки. Якщо вони зробили добру справу, то коротенько пишуть на стрічці, яку і що саме, та приклеюють зверху. Поступово стрічки формують «водоспад із добрих справ».
Розкажіть дітям, що навіть коли ти сам/-а у скрутному становищі, все одно можеш допомагати іншим. Найдоступніший ресурс — наша доброта.
3. Благодійна фотосушка
Для дітей цікавим форматом стане фотосушка. Попросіть учнівство зробити знімки на різну тематику (пейзажі, фото тварин, кумедні портрети, колажі — простір для фантазії безмежний), а потім роздрукувати свої фотороботи в певному форматі.
У коридорі влаштуйте зону для фотосушки — треба розвісити мотузки та підготувати різнокольорові защіпки, на яких триматимуться учнівські фото. Фотокартки продаватимуться, а зібрані кошти підуть на добрі справи.
Наприклад, якщо обрана тематика — тварини, то все зібране буде передано до притулку тварин.
4. Прийміть виклик
Суть цього способу зібрати кошти на доброчинність полягає в тому, щоб шкільний авторитет (директор/-ка, завуч/-ка, вчитель/-ка) чи хтось зі старшої школи, кого люблять і поважають у школі, зголосився зробити щось сміливе, якщо за цей вчинок інші проголосують сумою 5–20 грн.
Наприклад, директорка може весь день проходити в капелюсі з великим пером, вчитель — проводити всі уроки в піжамі тощо.
І пам’ятайте, що розказати про добру справу – це вже добра справа!
Недавние посты
Смотреть всеДва дні у живому спілкуванні та один в онлайні — EdCamp Ukraine разом із Фонд ООН у галузі народонаселення провели тренінг для авторських...
30 листопада вже наближається 🥰 Так-так, друзі, це Щедрий Вівторок #GivingTuesday! Цей день є частиною міжнародного руху, який надихає...
Comments